Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Kariera wyścigowa

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Maj20

Serie wyścigowe

 Serie wyścigowe
W początkowej fazie kariery zawodnik zwykle rozgląda się za najlepszą do rozpoczęcia kategorią wyścigów, biorąc pod uwagę koszt uczestnictwa, dostępność sprzętu, a także możliwości, jakie daje dana seria w rozwijaniu umiejętności na drodze do kariery zawodowej.

W polskich warunkach na niewielu torach ścigać można się wszystkim. Przyjmujący zgłoszenie do zawodów macierzysty automobilklub z łatwością dopasuje klasę i zawody do możliwości zawodnika, po uprzedniej weryfikacji licznych certyfikatów, licencji, kart, zezwoleń i homologacji. Oby tylko zgłosiła się liczba zawodników (np. pięciu), która umożliwi rozgrywki.

Nie należy jednak ograniczać się tylko do imprez organizowanych przez PZM.

Podobne kategorie wyścigów samochodowych odbywają się również u naszych bliższych i dalszych sąsiadów np. w Niemczech (Interseria) , Czechach czy na Węgrzech. Na tych samych torach organizowane są też zawody pod patronatem FIA, specjalnie dla Europy Centralnej.

Stopniowo należy również mierzyć się z najbardziej zawodowymi ligami Europy i Świata, które w skrócie prezentujemy poniżej.


Inne artykuły z tego tematu:

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT