Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Kariera wyścigowa

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Sie14

Polacy na torach

 Polacy na torach
Historia występów polskich kierowców sięga lat 70-tych, kiedy to zawodnicy z Polski próbowali swoich sił na torach Europy. Dopiero jednak Robertowi Kubicy udało się wdrapać na sam szczyt sportów samochodowych, zostając pierwszym Polakiem, który wystartował w Formule 1, zdobył Pole Posistion i wygrał wyścig. Wielu kierowców próbuje podążać jego śladem, ale zadanie nie jest proste. Dlatego Polacy startują w różnych kategoraich w miarę własnych możliwości i możliwości finansowych sponsorów.

Najbliżej Kubicy jest Natalia Kowalska, która równiez ściga się w samochodach jednomiejscowych Formuły 2. Jest to prestiżowa seria dla młodych zawodników, z których być może w przyszłości wyłonią się talenty na miarę Formuły 1.

Inni zawodnicy ścigają się w takich seriach, jak VW Scirooco Cup (Maciej Steinhof), Seat Leon Supercup (Damian Sawicki), czy Mobil1 Porsche Supercup (Robert Lukas i Jakub Giermaziak). Inni dopiero stawiają pierwsze kroki po przejściu z kartingu. Obserwując przebieg kariery polskich kierowców wiele się można nauczyć. Niektórzy z nich rozpoczynali starty w Polsce, ale wielu z nich wyjechało, by za granicami naszego kraju mierzyć się z najlepszymi zawodnikami.

Do utalentowanych polskich kierowców zaliczamy celowo również i tych zawodników, którzy urodzili się poza granicami naszego kraju, lecz mają nadwiślańskie korzenie. Wśród nich znajdują się zawodnicy mieszkający w innych krajach i rozpoczynający swoją karierę we Francji (Stephane Romecki, Frédéric Makowiecki) czy Niemczech (Damian Sawicki, Tony Kowalewski).

Poniżej znajdują się doniesienia o dokonaniach polskich kierowców na torach całej Europy.

Inne artykuły z tego tematu:

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT