Mar28

Franchitti wygrywa pierwszy wyścig sezonu

Data:  2011-03-28

2011-03-28
W niedzielę 27 marca wyścigiem na torze ulicznym w St. Petersburg na Florydzie rozpoczął się kolejny sezon Indy Racing. Z większych zmian należy odnotować powrót do ścigania Sebastiana Bourdaisa - czterokrotnego mistrza Champ Cart. Poza Francuzem do rywalizacji stanęło 24 innych zawodników, w tym obrońca tytułu Dario Franchitti, a także dwóch debiutantów w serii - Charlie Kimball z zespołu Ganassi i James Jakes z zespołu Dale Coyne'a. Po dłuższej przerwie do ścigania wróciło także dwóch innych kierowców. Mike Conway, który uległ ciężkiemu wypadkowi w Indianapolis, zasiadł za kierownicą bolidu Andretti Autosport, a Oriol Servia uzupełnił skład zespołu Newman/Haas.

W kwalifikacjach do pierwszego wyścigu sezonu najszybszy okazał się wielki przegrany ubiegłego sezonu Will Power. Australijczyk, któremu tytuł mistrzowski wymknął się w ostatnim wyścigu, uzyskał najlepszy czas 1:01.9625 min. Tuż za nim kwalifikacje ukończyli Franchitti, Dixon i Conway. Trzy kobiety, które startują w serii, czyli Simona de Silvestro, Danica Patrick i Ana Beatriz zakwalifikowały się na dalszych pozycjach.

Wyścig rozpoczął się zbiorową kolizją już na pierwszym zakręcie. Z tego zamieszania cało wyszedł Franchitti i objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Za nim wyścig ukończyli Will Power i Tony Kanaan. Czwarte i jednocześnie najlepsze w karierze miejsce zdobyła Simona de Silvestro, stając się bohaterką wyścigu.

Pełne wyniki wyścigu Honda Grand Prix of St. Petersburg wkrótce …

źródło: Autodrom.pl