Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Kariera wyścigowa

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Mar05

Romecki testuje w Magny-Cours

Romecki testuje w Magny-Cours
W pierwszy weekend marca Stefan Romecki miał okazję przetestować swój nowy samochód wyścigowy, Normę M20FC, którą wystartuje za trzy tygodnie w mistrzostwach serii SPEED. Testy zorganizował jego nowy zespół JMP Racing na torze Magny-Cours.

Jazdy testowe odbyły się bardzo pomyślnie, chociaż warunki atmosferyczne były dalekie od idealnych. Przed południem nad torem zawisła mgła i przejaśniło się dopiero około południa. Panująca niska temperatura nie pozwalała jednak na odpowiednie rozgrzanie opon podczas pierwszych okrążeń.

Pomimo panującego zimna Romecki był bardzo zadowolony ze swojego pierwszego kontaktu z nowym samochodem. Po pierwszych przymiarkach do kokpitu i drobnych regulacjach Stefan rozpoczął rozpoznawcze okrążenia i już po kilku minutach czuł się bardzo swobodnie za kierownicą biało-czerwonego bolidu.

"Myślę, że ten dzień był dla mnie bardzo produktywny. Testowanie różnych regulacji auta oraz techniki jazdy pozwoliło na zapoznanie się z samochodem, ale także z ludźmi pracującymi w zespole JMP Racing. To oni będą mi przygotowywać samochód, a dobry z nimi kontakt z pewnością zaowocuje dobrymi wynikami na torze."

Romecki cieszy się też z drugiego aspektu zorganizowanych testów: "Była to jednocześnie wspaniała okazja powrotu do jazdy nowoczesnymi bolidami kategorii CN. Już podczas pierwszej sesji próbnej powróciły do mnie odpowiednie gesty i reakcje. W miarę upływu czasu auto okazało się bardzo szybkie, a jazda po dobrze znanym mi torze stała się prawdziwą przyjemnością. Jestem bardzo zadowolony z powrotu do startów tymi prototypami."

Ostatni kontakt Stefana z tego rodzaju pojazdami miał miejsce w kwietniu 2011, natomiast to właśnie na torze w Magny-Cours w 2006 roku Stefan po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium.

Więcej na stronach www.Stephane-Romecki.com.

źródło: Autodrom.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT