Kalendarz
FAQ

Cze08

Romecki drugi na torze Aragon

Stefan Romecki wraz ze swoim partnerem Wiliamem Cavailhes zajęli 30 maja drugie miejsce na niedawno otwartym hiszpańskim torze wyścigowym Motorland Aragon.

Podczas sześciogodzinnego wyścigu dołączył do ekipy Fryderic Da Rocha, który wystartuje w najbliższym wyścigu "24 godziny Le Mans" w kategorii LMP2.

Dwa tygodnie wcześniej Stefan wraz z ekipą Ibanez Racing zaliczyli tu dwa dni treningu, które pozwoliły na zapoznanie sie z ponad pięciokilometrowym torem i gdzie dwie proste pozwalają osiągać prędkości rzędu 260 km/h.

Podczas pięciu godzin piątkowej jazdy próbnej ekipa pracowała nad regulacją bolidu, co pozwoliło Stefanowi w sobotniej sesji zakwalifikować Normę Nr 10 na szóstym miejscu.

Według opracowanej strategii Stefan ruszał do wyścigu jako pierwszy i po lansowanym starcie szybko wywalczył jedno miejsce.

Po 2h10 (max. czas jazdy dla jednego kierowcy) kierownicę przejął Fryderic Da Rocha, który następnie ze względu na przebieg wydarzeń na torze, szybko oddał kierownicę Wiliamowi Cavaihesowi.

Strategia ekipy została zmieniona i po bardzo dobrym wyjeździe Wiliama, Stefan przejął ponownie kierownice, znajdując się na trzecim miejscu w wyścigu.

Bardzo dobra praca całej ekipy Ibanez Racing oraz przygotowanie prototypu pozwoliło na atakowanie rywali, co wykorzystał Stefan i ukończył wyścig na miejscu drugim, przejeżdżając metę na tym samym okrążeniu co zwycięzca.

Po odjęciu dwóch najgorszych rezultatów sezonu ekipa Stefana jest już drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zostało jeszcze pięć wyścigów w sezonie, z których następny będzie miał miejsce na południu Francji 2, 3 i 4 lipca na górzystym torze Ledenon.

źródło: Autodrom.pl