Maj4

Zwycięstwo Powera na raty

Data:  2011-05-04

2011-05-04
Odłożony na poniedziałek z powodu ulewy wyścig serii IZOD IndyCar na ulicznym torze w Sao Paulo wygrał Australijczyk Will Power z zespołu Penske. Przez chwilę wydawało się, że zwycięstwo może mu odebrać Takuma Sato, dla którego byłoby to pierwsze zwycięstwo w tej serii. Jednak zdobywca Pole Position dzięki lepszej strategii objął prowadzenie w końcówce wyścigu i odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2011.

Brazylijski wyścig serii Indy odbył się w dwóch odsłonach. W niedzielę 1 maja, ze względu na fatalne warunki pogodowe i zapadający zmierzch, zdecydowano się przerwać gonitwę po 14 okrążeniach i dokończyć następnego dnia. Podczas przerwania wyścigu prowizorycznym liderem został Will Power i to on poprowadził całą stawkę podczas poniedziałkowego restartu.

Takuma Sato (KV Racing-Lotus), jadąc na drugiej pozycji, na 26 okrążeniu łączonego wyścigu wyprzedził Powera, ryzykując jednocześnie wyjazd z pit-stopu z małą ilością paliwa, licząc na jeszcze jedną przerwę w wyścigu. W boksach dokonał również zmiany opon na deszczowe. Ale żółta flaga, powodująca neutralizację wyścigu, nie pojawiła się więcej na torze i Sato był zmuszony jeszcze raz zjechać do boksu na okrążeniu 48-mym, aby zatankować ponownie samochód. Na to tylko czekał Power przejmując prowadzenie po Japończyku 7 okrążeń przed metą.

Graham Rahal (Central Chip Ganassi Racing), który jadąc jako szósty na śliskiej nawierzchni obrócił się na okrążeniu 26-tym, niespodziewanie zakończył wyścig na miejscu drugim.

Ryan Briscoe (Penske) dojechał do mety na trzecim miejscu, a czwarty finiszował Dario Franchitti (Ganassi Racing).

Zwycięzca poprzedniego wyścigu w Long Beach - Mike Conway (Andretti Autosport) - ukończył wyścig na miejscu szóstym tuż za Hiszpanem Oriolem Servia z zespołu Newman-Haas.

Tym razem słabo wypadły wszystkie panie, uczestniczące w wyścigach serii Indy. Simona de Silvestro (HVM Racing) i Danicka Patrick (Andretti Autosport) zostały sklasyfikowane na miejscach 20 i 23 odpowiednio. Obie jednak nie dojechały do mety z powodu kolizji.

Ana Beatriz (Dreyer & Reinbold) wycofała się z wyścigu z usterką techniczną po 31 okrążeniach.

Drugie zwycięstwo w sezonie Willa Powera dało mu prowadzenie w klasyfikacji kierowców. Następnym wyścigiem sezonu będzie słynny klasyk - 500 mil Indianapolis, do którego kierowcy wystartują 29 maja br.

źródło: Autodrom.pl