Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Kwi28

SiMR Team

SiMR Team
SiMR Team to grupa studentów Politechniki Warszawskiej, zainteresowanych sportem motorowym. Budując samochód typu formuła na międzynarodowe zawody Formula Student 2010, zespół wykorzystuje wiedzę zdobytą na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych (SiMR).

Głównym celem SiMR Team jest zbudowanie przede wszystkim samochodu niezawodnego, o stosunkowo prostej konstrukcji, tak żeby każdy, kto posiada minimalną wiedzę techniczną, był w stanie sam na bieżąco naprawić go. Ważną kwestią jest też radość z jazdy przy zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa.
Praca nad tym projektem jest wspaniałą możliwością zastosowania wiedzy zdobytej na uczelni, a także nauką pracy w zespole przy tak rozległym projekcie.

Formuła SAE jest jednym z projektów (sekcją) koła naukowego sportów samochodowych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Poza pasją i świetną zabawą projekt przybiera formę naukowo-badawczą. Studenci testują autorskie rozwiązania techniczne, efektywnie łączą projekt z nauką na uczelni, stosują w praktyce wiedzę zdobytą na zajęciach, co służy także tworzeniu prac zaliczeniowych i naukowych. Prace nad bolidem przyczyniły się do powstania czterech prac dyplomowych (trzy z nich wygrały konkurs na najlepszą pracę dyplomową na wydziale) i sześciu prac przejściowych. Projekt jest ściśle związany z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych a bolid jest własnością wydziału.

Projekt realizowany przez SiMR Team wymaga stosunkowo niskiego nakładu kosztów, głownie ze względu na to, że rama, poszycie, układ kierowniczy, zawieszenie i wiele innych podzespołów jest projektowanych i wykonywanych przez studentów samodzielnie w wydziałowych warsztatach i laboratoriach. Resztę podzespołów stanowią łatwo dostępne części, np. przeniesienie napędu i hamulce pochodzą z Toyoty Yaris. Mieści się to w założeniach projektu, zgodnie z którymi wprowadzenie standardowych części, niskie koszty produkcji i serwisowania bolidu a także zapewnienie radości z jazdy, przy zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa, mają być atutami pojazdu. Oczywiście zespół nie zapomina o efektownym wyglądzie, stąd specjalna grupa, której zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego poszycia.

Do zaprojektowania i obliczeń wytrzymałościowych bolidu zostały wykorzystane zaawansowane programy inżynierskie. Wykorzystano między innymi druk 3D. Dzięki symulacjom komputerowym udało się uzyskać zaskakująco sztywną i wytrzymała ramę, która swobodnie spełnia wymagania bezpieczeństwa stawiane w konkursie.

Każda wykonywana część bolidu posiada pełną dokumentację techniczną i opracowany proces technologiczny wytworzenia danej części. Dokumenty te zostaną wykorzystane do tworzenia i udoskonalania kolejnego bolidu, będą także nieocenionym źródłem wiedzy dla następnych studentów.

Nikt w zespole nie wątpi, że dobre nawyki inżynierskie i liczne doświadczenia nabywane w trakcie prac nad projektem oraz poprzez udział w samych zawodach, pozytywnie wpłyną na przyszłe projekty studentów zaangażowanych w Formułę Student.

W roku 2011 zespół zmienił skład i nazwę na White Eagle Racing.

Okres działalności: 2009-2010

Więcej informacji o zespole SiMR i jego pracy również na www.formulastudent.pl.

źródło: Autodrom.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT