Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Lis26

Analiza ryzyka

Analiza ryzyka
Stworzona mapa ryzyka pokazuje zagrożenia, jakie mogą spotkać PWR Racing Team podczas realizacji projektu. Opis poszczególnych zagrożeń oraz proponowane działania łagodzące ryzyko jest zawarty poniżej.

1. Brak zarządzania projektem
Jako początkujący menedżerowie, liderzy małych teamów oraz Team Lider są narażeni na problemy z małą znajomością metod zarządzania przedsięwzięciami, które szczególnie mogą wpłynąć na pracę zespołu przy napotkanych trudnościach.

Prewencja - szkolenia, konsultacje z osobami doświadczonymi w tej dziedzinie. Sprawowanie kontroli nad wszystkimi działaniami zespołu.

2. Wypadki
Bierzemy pod uwagę możliwość zaistnienia jakichkolwiek wypadków związanych z pracami nad projektem, jak i sytuacje losowe.

3. Brak przepływu informacji
Jako młody zespół, PWR Racing Team uczy się jak współpracować i jak przekazywać niezbędne informacje do pracy wielu małych teamów, jak i do pracy w większej grupie i koordynacji działań strategicznych.

Prewencja – cotygodniowe spotkania sprawozdawcze, stały kontakt z zespołem.

4. Brak myśli technologicznej
Po zaprojektowaniu części podzespołów, które mają być wykonane jednostkowo i na zamówienie, może dojść do sytuacji, w której projekt nie będzie spełniał wymagań technologicznych i nie będzie wykonalny.

Prewencja - konsultacje z osobami doświadczonymi, firmami, specjalistami, jak i systematyczne "burze mózgów" w małych teamach.

5. Brak wykonawców
Projekt nie może być ukończony bez pomocy firm wykonawczych.

6. Nieukończenie projektu na czas
Jakiekolwiek dłuższe przesunięcia projektu w czasie będą skutkowały jego nieukończeniem w założonym terminie, dzięki czemu zespół nie będzie mógł wystartować w rywalizacji na torze Silverstone w lipcu przyszłego roku.

Prewencja – cotygodniowe spotkania informacyjne i sprawozdawcze, harmonogramy pracy.

7. Konflikty
Zespół narażony jest na nieporozumienia, jednak stara się je na bieżąco wyjaśniać, tak, aby nie powstawały większe punkty zapalne, co spowodowałoby opóźnienie pracy i brak zrozumienia w grupie.

8. Nieukończenie projektu
Ryzyko to jest znikome, jednak spowoduje całkowite zaprzestanie działań budowy bolidu.

9. Brak sponsorów
To niebezpieczeństwo będzie miało największy wpływ na pracę zespołu - PWR Racing Team nie będzie w stanie kontynuować swoich prac, ani wystartować w przyszłorocznym spotkaniu Formuly Student na europejskich torach F1.

10. Brak koordynacji prac
W tym przypadku prace zostaną spowolnione lub jakościowo niedokładnie wykonane.

Prewencja – spotkania, przepływ informacji, efektywna praca w grupie.

11. Rozpad zespołu
To zagrożenie całkowicie zakończy prace nad projektem.

12. Siła wyższa
Kataklizmy, niespodziewane sytuacje, wojny i tym podobne zahamują całkowicie prace nad projektem.

Podsumowanie:
Mapa ryzyka oraz jego analiza wykazały, iż przedsięwzięcie nie wiąże się z żadnym bardzo poważnym zagrożeniem nad pracami zespołu. Jedyne dwie sytuacje ryzyka w strefie Eliminacji będą monitorowane, tak samo jak wszystkie pozostałe.

źródło: PWR Racing Team
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT