Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Lis13

Uczestnicy

 Uczestnicy
Zasady uczestnictwa opisane są w regulaminie FSAE. Do FS stosuje się kilka wyjątków lub dodatkowych reguł.

Wszystkie osoby wchodzące w skład zespołu zgłoszonego do konkursu FS, z wyjątkiem opiekunów, muszą należeć do IMechE. Jest to wymóg konkursu. Członkostwo w IMechE jest bezpłatne. Należy wziąć pod uwagę, że właśnie ze względu na obowiązek wynikający z regulaminu konkursu, uzyskanie statusu członka IMechE zajmuje trochę czasu. Numer członkowski każdego uczestnika podaje się przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego.

Uczestnicy konkursu pochodzący z krajów należących do Unii Europejskiej, zatem i z Polski, nie muszą przedstawiać zaświadczenia o wykupionym ubezpieczeniu zdrowotnym.

Kierowca musi mieć aktualne prawo jazdy lub licencję kartingową, lub
wyścigową. Jeden kierowca może jeździć dla dwóch zespołów tej samej uczelni, ale pod warunkiem, że prowadzi tylko jeden samochód w danym konkursie sprawnościowym (teście dynamicznym).

Jedna uczelnia może wystawić maksymalnie dwa samochody, nawet w tej samej klasie, ale drugi samochód zostanie dopuszczony do rywalizacji tylko wtedy, gdy po zamknięciu zgłoszeń do konkursu, pozostanie dla niego wolne miejsce.

Dwie uczelnie mogą wystawić jeden zespół. Wystąpi on pod nazwą jednej z tych uczelni. Taki zespół musi mieć jednego opiekuna odpowiedzialnego za cały projekt.

Inne artykuły z tego tematu:

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT