Artykuł o F1

Cze26

Vettel i Webber z pierwszego rzędu

Data:  2010-06-26

Świetnie pojechał kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Grand Prix Europy Sebastian Vettel. Jako pierwszy z czołówki zakończył trzecią część kwalifikacji i uzyskał czas 1.37.557s, awansując na pierwsze miejsce. Słabo swoje finałowe kółko rozpoczął Robert Kubica. Polak ostatecznie uzyskał czas o ponad 1 dziesiątą sekundy gorszy niż w Q2, po raz kolejny mamy taką sytuację w tym sezonie.

Kwalifikacje wygrał więc Sebastian Vettel, który wyprzedził o 80. tysięcznych sekundy swojego kolegę z zespołu Marka Webbera. Trzeci był Lewis Hamilton, który jako ostatni zszedł poniżej minuty i 38 sekund. Obok niego na polu startowym ustawi się Fernando Alonso. Za nimi w trzecim rzędzie ustawią się Massa i Kubica. Pocieszeniem jest, że Kubica wyprzedził Jensona Buttona. Anglik będzie starował z 4. linii wraz z Nico Hulkenbergiem. Ostatnie dwa miejsca w Q3 zajęli Barrichello i Pietrow.

Robert Kubica znów rozbudził nasze nadzieje w pierwszych dwóch częściach. W Q3 uzyskiwane czasy były znacznie lepsze, jednak warto dodać, że gdyby Polak pojechał w finałowej części tak jak w Q2 to zająłby czwarte miejsce. Pozostaje pytanie czemu pojechał słabiej.

Red Bull potwiedził swoją dominację w kwalifikacjach i w jutrzejszym wyścigu kierowcy tej drużyny będą faworytami. Warto wspomnieć jednak, że byli faworytami w 7. poprzednich rundach gdzie zdobywali pole position a wygrali zaledwie 3 z nich.