Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
 LeMans Serie Sezon 2021
 Sezon 2021 +
--

Wiadomości
Mistrzowie
..
FAQ
Pomoc

Robert Kubica


Warning: mysql_numrows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /aa12908-dbf/web/www/f1/compareClass.php on line 3006
 
Najlepsza pozycja w MŚ F1: 4
Data urodzenia:
Miejsce urodzenia:
Wzrost:
Waga:
Strona internetowa:
07.12.1984 r.
Kraków 
127 cm 
74  kg 
www 
POLSKA
foto
Sezon 2021
Biografia
Pierwszy kierowca z Polski, który zaszedł na najwyższy szczebel światowego sportu samochodowego. Jest jednocześnie pierwszym kierowcą ze Europy Środkowo-Wschodniej, któremu udało się wygrać wyścig i zdobyć Pole Position.

Robert Kubica charakteryzuje się ogromną odpornością psychiczną. W sezonie 2008 był kierowcą, który popełnił najmniej błędów ze wszystkich startujących i według wielu znawców tej dyscypliny sportu to on powinien zdobyć tytuł Mistrza Świata. Niestety zespół BMW Sauber nie sprostał zadaniu i zbyt wcześnie zrezygnował z walki, czego skutkiem było zaledwie 4-miejsce Polaka w klasyfikacji generalnej.

Sezon 2009 miał być tym, w którym Kubica może powalczyć o dalsze zwycięstwa i może o tytuł Mistrza. Niestety BMW zbudowało zły samochód. We wczesnej fazie postawiono na system KERS,z którego i tak nie korzystał Kubica. Z różnych powodów w połowie sezonu 2009 BMW podjęło decyzję o wycofaniu i Kubica był zmuszony rozejrzeć się za nowym pracodawcą.

Szansa przyszła z odświeżonego zespołu Renault, który po aferze pozbył się dotychczasowego kierownictwa, a także utracił swojego najlepszego kierowcę - Fernando Alonso. Kubica zastąpił właśnie Hiszpana i ma za zadanie pomóc w powrocie francuskiego zespołu na szczyt.

Inni kierowcy sezonu 2021:

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT