Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Mar31

PWR Racing wprowadza RT02 w kolejny etap

PWR Racing wprowadza RT02 w kolejny etap
Po krótkiej przerwie związanej z sesją egzaminacyjną, zespół PWR Racing przyspieszył z pracami. Wielu studentów musiało nadrobić zaległości powstałe z powodu projektu, nie obyło się niestety bez ofiar tego okrutnego starcia. Jedni musieli pożegnać się z projektem, a inni nie mogli jeszcze pożegnać się z niektórymi kursami ze swojego programu studiów.

Prace nad bolidem ruszyły z rozmachem. Obecnie spawana jest rama oraz box przeniesienia napędu. Wszystko zgodnie z harmonogramem. Kolejny etap wyznacza już nagląca data 4 kwietnia, kiedy to rama bolidu wraz z boxem i silnikiem pojedzie do firmy MG Motorsport, gdzie będzie spawany układ wydechowy. Dodatkowo 4 kwietnia to termin nadsyłania raportów kontrolowanych stref zgniotu – absorberów – do biura zawodów Formula Student. Raport musi zawierać nie tylko obliczenia symulacyjne ale także rezultat rzeczywistego testu, przeprowadzonego w akredytowanym ośrodku. Takie badania zespół ma już za sobą, crash test absorbera przebiegł pomyślnie, a wartości maksymalnych opóźnień podczas zderzenia z zapasem mieszczą się w określanym regulaminem zakresie.

W czasie kiedy układ wydechowy będzie spawany, a raport z badania absorbera zostanie przesłany, część zespołu należąca do teamu kierowców wybiera się na Węgry, na tor Hungaroring na spotkanie z partnerem - firmą Radical Polska. Na miejscu studenci mają zamiar dowiedzieć się jak prowadzić auto takiej klasy jak Radical, czy bolid podobnej konstrukcji - RT02.

Nie zwalniają również prace w dziale marketingu. Zespół stara się promować swój projekt wykorzystując zeszłoroczny bolid, który pomaga przyciągnąć uwagę. Tylko w tym roku kalendarzowym PWR RT pojawił się na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewiczda w Wieliczce, na dniach otwartych Politechniki Wrocławskiej, wielokrotnie w telewizjach lokalnych i krajowych oraz w prasie motoryzacyjnej. W najbliższym czasie pokażą się na Ogólnopolskich Targach Motocyklowych we Wrocławiu, już na początku kwietnia.

Do zespołu ciągle napływają materiały do obróbki oraz podzespoły jak pneumatyka, elektronika, łożyska, przeguby oraz elementy złączne. Zgodnie z aktualnym harmonogramem, auto ma stanąć na kołach i być zdolne do jazdy już w drugiej połowie maja. Wszystko powinno pójść tak pomyślnie jak dotychczas. Zainteresowani mogą śledzić powstawanie bolidu RT02 na www.formulastudent.pl, gdzie w odcinkach pojawiają się opisy kolejnych podzespołów budowanego samochodu.

źródło: PWR Racing Team
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT