Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Mar14

Nowy polski zespół w Formule Student

Nowy polski zespół w Formule Student
Przygoda polskich studentów z zawodami Formula Student, w których buduje się bolid formuły, zaczęła się w 2009 roku od Politechniki Wrocławskiej. W następnym roku mieliśmy drugi zespół wywodzący się z Politechniki Warszawskiej, z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. W sezonie 2011 mamy już trzeci zespół w skład którego wchodzą studenci dwóch warszawskich uczelni - Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej.

WUT Racing, bo tak nazywa się najmłodszy stażem team, powstał tym razem na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Studenci tego wydziału brali już udział w wielu międzynarodowych konkursach inżynierskich. Budowali m.in. pojazd, który ma przejechać jak najwięcej kilometrów na jednym litrze paliwa, a także samolot, który ma podnieść jak największy ciężar. Tym razem postanowili zbudować bolid formuły. W zarządzaniu projektem a także w sprawach marketingowych pomagają im studenci SGH, również doświadczeni w swojej dziedzinie. To właśnie na tej uczelni organizowana jest ogólnopolska konferencja naukowa o zarządzaniu projektami - Project Management Days.

Medialny start zespołu był wyjątkowo okazały. Usłyszeć można było o nich w najpopularniejszych, ogólnopolskich stacjach radiowych i zobaczyć w niemal wszystkich stacjach telewizyjnych. Jeśli w ślad za tym pójdzie projekt oraz jego wykonanie, to mamy wyjątkowo zdolnych młodych ludzi. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć im sukcesów i mocno trzymać kciuki za start w konkursie. A oto jak o powstawaniu WUT Racing mówią niektórzy członkowie zespołu:

Dawid Sysio - Kierownik Projektu:
"Wiele osób na naszym wydziale - MEiL - znało te zawody i myślało, że fajnie byłoby wziąć udział w takich zawodach. Do tej pory studenci z naszego wydziału brali udział w AeroDesign organizowanym przez SAE oraz Shell Eco Marathonie. Wszystko zaczęło sie od PW, a przez przypadek dostaliśmy od naszego kumpla kontakt do kola studenckiego z SGH, które pomogło nam wprowadzić porządek do takiego projektu."

Andrzej Zinkiewicz - członek Komitetu Sterującego:
"O zawodach dowiedzieliśmy się ze strony www.sae.org, ponieważ startowaliśmy już w innych zawodach organizowanych przez SAE - Aerodesign. Potem, oczywiście były google i wyszukiwanie informacji na stronach organizatorów poszczególnych edycji (głównie europejskich) i przeglądanie stron innych zespołów. Po czym stwierdziliśmy (ja i Dawid) "jak nie my to kto ;]" i postanowiliśmy podjąć wyzwanie. Zaczęło się od spotkania informacyjnego (czerwiec 2010) aby dać ludziom informację ze zaczynamy taki projekt i jednocześnie zobaczyć jakie jest zainteresowanie tym tematem. Na tym spotkaniu było ponad 50 osób, wśród nich też Artur - od tego czasu rozpoczęła się nasza współpraca z SGH."

Artur Leszko- członek Komitetu Sterującego:
"SGH dowiedziało się o pomyśle poprzez osoby współpracujące z nami, a studiujące na PW. Potem pojawiłem się osobiście na pierwszym wstępnym spotkaniu na temat projektu, gdzie po krótkiej rozmowie z Dawidem i Andrzejem wszyscy stwierdziliśmy, że warto współpracować, bo możemy się dobrze uzupełnić umiejętnościami."

źródło: Autodrom.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT