Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Mar09

SiMR Team dostaje skrzydeł

SiMR Team dostaje skrzydeł
SiMR Team to zespół studentów Politechniki Warszawskiej, który w 2010 roku po raz pierwszy wziął udział w międzynarodowych zawodach Formula Student. Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych (stąd SiMRT) wystawił do konkursu zbudowany rok wcześniej bolid formuły. Najwyraźniej rywalizacja na torze, w międzynarodowym środowisku wywarła silne wrażenie, ponieważ studenci postanowili wejść w sezon 2011 z nowym projektem i jako nowy, przeorganizowany zespół.

Od tego roku mamy White Eagle Racing Team (w skrócie wE Racing), co zdecydowanie nadaje ducha walki, wnosi elementy polskości i pokazuje determinację sięgania jak najwyżej. W takiej sytuacji poprzedni projekt został uznany za nie dość profesjonalny i definitywnie zamknięty. Nowy rozdział w życiu konkursowym zespołu zacznie się projektem nowego bolidu. Z tym projektem wE Racing wystartuje w Formule Student 2011, by rok później pokazać zbudowany pojazd a w następnych latach doskonalić go i przechodzić kolejne etapy wtajemniczenia w konkursie i inżynierii.

Sam zespół również uległ przeobrażeniu. Stanowi go ponad 30 studentów, głównie z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Kolorytu (i zapewne wiedzy) dodają studenci innych wydziałów: Architektury, Mechatroniki, Inżynierii Produkcji i Transportu oraz student Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, który zapewnia obecność teamu w internecie. Nie wszyscy członkowie zespołu są zaangażowani w stu procentach, niektórzy wymieniają się i zastępują lub uczestniczą wyłącznie w akcjach promocyjnych. Całość koordynuje szef zespołu - Karol Serowiec a za marketing i komunikację odpowiada Aleksandra Woźniak. Opiekunem projektu jest dr Jarosław Seńko.

Pierwsza próba nowego przedsięwzięcia nastąpi w lipcu br. na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Tam White Eagle Racing powinien pokazać światu swój wirtualny projekt bolidu. W dalszej perspektywie powinniśmy zobaczyć już gotowy i jeżdżący samochód na torze w Wachauring w Austrii a także w Hockenheim w Niemczech i na Hungaroringu na Węgrzech.

Powodzenia!

źródło: Autodrom.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT