Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Gru23

Nowy projekt PWR Racing Team - RT02

Nowy projekt PWR Racing Team - RT02
Ostatnie tygodnie to w zespole PWR Racing Team okres wzmożonej pracy. Celem jest stworzenie pełnego, komputerowego modelu nowego bolidu jeszcze przed świętami. Pozwoli to rozpocząć wykonywanie części już na początku stycznia. Poszczególne sekcje ustalają więc ostatnie szczegóły swoich elementów.

Trwają obliczenia ramy. W nowym bolidzie będzie ona mniej sztywna niż w RT01. Praca dotyczy głównie zmniejszenia masy, w taki sposób, by było to bezpieczne i zgodne z regulaminem. Cały bolid zostanie odchudzony, studenci starają się więc wytwarzać jak najwięcej elementów z materiałów innych niż stal - z aluminium, kompozytów, odważniej sięgają też po włókno węglowe.

Politechnika Wrocławska dysponuje nowoczesnym sprzętem. Dzięki temu w laboratorium Szybkiego Rozwoju Produktu na Wydziale Mechanicznym zespół wykonał pełny, trójwymiarowy skan silnika i ma nadzieję uzyskać w tym sezonie moc do 95KM. RT01 osiąga około 86KM.

Nowy projekt zakłada kilka poprawek aerodynamicznych. Jedną z nich będzie zminimalizowanie pokrywy silnika, co zapewni lepszy przepływ powietrza. Spośród kilku koncepcji nadwozia, wybrana została taka, która najlepiej odpowiada nowym oczekiwaniom. Trwają także obliczenia elementów aerodynamicznych, głównie przedniego i tylnego skrzydła. Zespół rozważa, czy zastosowanie ich w konkurencjach przyniesie odpowiednie korzyści. Ponadto bolid będzie wyposażony w dyfuzor, deflektor oraz kanał zapewniający najefektywniejszy przepływ powietrza przez chłodnicę.

PWR Racing Team nieustannie promuje swoje działania wykorzystując do tego RT01. Materiał z udziałem zespołu pojawił się w TVN Turbo, studenci byli obecni na targach „Wirtotechnologia” w Sosnowcu i na IX Forum stowarzyszenia ProCAx w Siewierzu a w kolejnym numerze „Mechanika” znajdzie się o nich artykuł. Zespół ma świadomość wagi wsparcia, jakiego udzielają mu ludzie dobrej woli. W ubiegłym tygodniu zorganizował oficjalne podsumowanie sezonu 2010 i wprowadzenie w sezon 2011, na które zostali zaproszeni wszyscy sponsorzy, sympatycy i władze uczelni. Dzięki tym ludziom studenci mogą realizować swoją pasję, był to więc sposób na przybliżenie im swojej pracy i podziękowanie za pomoc.


źródło: Autodrom.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT