Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
  AUTODROM : Formuła Student

O Agencji
Współpraca
Kontakt
..
Kalendarz
FAQ
 
Wrz08

Nowa odsłona Formuły Student w internecie

Nowa odsłona Formuły Student w internecie
Międzynarodowy konkurs Formuła Student odbył się w czerwcu na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii a jego niemiecka wersja kilka tygodni później w Hockenheim. W tym roku do zawodów głównych wystartowały aż dwie polskie uczelnie techniczne, co należy odnotować jako sukces. Oba zespoły zdołały w ciągu kilku miesięcy przygotować i zrealizować projekt budowy bolidu formuły a także przeszły przez sito kwalifikacji do konkursu.

Do Silverstone zjechały zespoły z całego świata. Na tym tle nasi studenci wypadli dobrze w poszczególnych konkurencjach, choć bywało różnie. Można powiedzieć, że jeden zespół doskonale poradził sobie z tzw. konkursem statycznym (projekt, kosztorys, prezentacja) a drugi z zadaniami dynamicznymi (przyspieszanie, hamowanie, przejazd odcinka na czas).

Zespół wrocławski pokusił się także o start w Niemczech. Studenci przekonali się o wyjątkowo wysokim poziomie tego konkursu. Wynika on z silnego wsparcia świetnie rozwiniętego, niemieckiego rynku motoryzacyjnego, który w ten sposób przygotowuje sobie przyszłych specjalistów. Oba zespoły z pewnością zdobyły duże doświadczenie i wyciągnęły wnioski na przyszłość, oba też osiągnęły swoje sukcesy, które dają motywację do dalszej pracy.

Na łamach uruchomionej wiosną strony internetowej www.FormulaStudent.pl studenci regularnie piszą o swoich przygotowaniach i doświadczeniach związanych z konkursem. Można tam również znaleźć filmy z testów, rendery bolidów i mnóstwo zdjęć z każdego etapu przygotowań i konkursów a także materiały z prezentacji, spotkań i targów, na których można zobaczyć bolidy również w Polsce.

Na stronie www.FormulaStudent.pl umieszczone są także informacje o tym, w jaki sposób można skontaktować się z członkami zespołów. Ma to szczególne znaczenie dla sponsorów i nowych studentów, którzy chcieliby zaangażować się w kolejne projekty. Oba zespoły zamierzają bowiem kontynuować prace nad swoimi bolidami i wystartować ponownie za rok. Nabór do zespołów już trwa.

źródło: Autodrom.pl
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT