Kwi18

Pierwsze zwycięstwo Miki Monrasa w F2

Data:  2011-04-18

2011-04-18
Wydawało się, że kwalifikacje do drugiego wyścigu Formuły 2 ponownie wygra Mirko Bortolotti, gdyż jako jedyny ustanowił czas poniżej 1m51s a nawet zdołał go poprawić z 1m50.7s na 1m50.137s. W połowie sesji był już w garażu i poza samochodem, gdy na dwie minuty przed końcem jego wynik pobił o 0.203s Miki Monras czasem 1m49.934s.

Duże szanse na Pole Position miał także Alex Brundle, ale zjeżdżający do boksów Parthiva Sureshwaren zepsuł mu ostateczny wynik. Trzecie pole startowe ze stratą 0.356s do lidera i tak jest dla Brundle'a najlepszym w karierze miejscem startowym. Natomiast Will Bratt nie rokował dobrze w czasie niemal całych kwalifikacji, lecz w ostatnich minutach osiągnął czas 1m50.512s, co dało mu czwarte pole, przed Ramonem Pineiro (+ 0.876s) i Tobiasem Hegewaldem (+ 0.902s) kolejno. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Jack Clarke (+ 0.942s), Armaan Ebrahim (+ 0.968s), Mihai Marinescu (+ 1.092s) i Christopher Zanella (+ 1.213s). Natalia Kowalska była 18 z czasem 1m52.012s i stratą 2.078s do lidera.

Silverstone - Wyścig Nr 2

Miki Monras w przepięknym stylu wygrał drugi wyścig serii F2 na torze Silverstone. Nie dość, że świetnie wystartował, to jeszcze z każdym okrążeniem zwiększał przewagę nad resztą stawki ustanawiając przepaść 10.668s do drugiego na podium Mirko Bortolottiego. Nieco szybszy od Włocha był wprawdzie Will Bratt i to on jako drugi przekroczył linię mety. Jednak w trakcie wyścigu Bratt przekroczył linię toru i nie wykonał nałożonej za to kary przejazdu przez boksy, został więc zdyskwalifikowany. Fakt ten miał szczególne znaczenie dla Christophera Zanelli, który tym sposobem stanął na podium zajmując trzecie miejsce w wyścigu. Swoją czwartą pozycję w stawce uzyskał tuż po starcie, rewelacyjnie wysuwając się do przodu z 10 pola.

Za plecami czołówki miały miejsce dramatyczne wydarzenia i to już od startu. Alex Brundle nie mógł ruszyć z powodu problemów ze sprzęgłem. Ustawieni za nim zawodnicy musieli go omijać jednocześnie walcząc o pozycje. Udało się to wszystkim z wyjątkiem Parthivy Sureshwarena i to za jego sprawą obaj kierowcy zakończyli wyścig zanim go zaczęli.

Tymczasem Ramon Pineiro atakując Mirko Bortolottiego wykręcił bączka i stracił kilka cennych pozycji, których nie udało się odrobić. Startując z piątej pozycji, Hiszpan ukończył wyścig na miejscu 11, przed 12 Natalią Kowalską. Polka uległa naciskającemu długo Benjaminowi Lariche, dla którego był to bardzo dobry wyścig. Francuz od startu wspiął się kilka pozycji i zdobył punkt za 10 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Czwarta pozycja przypadła Tobiasowi Hegewaldowi a piąta Mihailowi Marinescu. Jack Clarke miał dość spokojny wyścig ukończony szóstą lokatą podczas, gdy tuż za nim dochodziło do przetasowań między Armaanem Ebrahimem, Kelvinem Snoeksem i Mikkelem Mac'iem. Tom Gladdis stracił 10 pozycję na rzecz Lariche'a już na ostatnim okrążeniu.

Następna runda spotkań serii Formuła 2 odbędzie się 13-15 maja na torze Magny-Cours we Francji.

źródło: Autodrom.pl