Autodrom Główna Kontakt Agencja
 
 FORMUŁA 1 Sezon 1974
 Sezon 1974 +
--

F1 Bilety
F1 Wiadomości
F1 Sezony
F1 Mistrzowie
F1 Technika
F1 Baza Wyników
..
Kalendarz
FAQ
Pomoc do sklepu

Artykuł o F1

Gru30

Podsumowanie sezonu 1974

Data:  1974-12-30

Podsumowanie sezonu 1974

Ponownie tytuł wędruje na ręce Emersona Fittipaldi, który tym razem na McLarenie zwycięża Mistrzostwa Świata. Nie był to łatwy sezon, gdyż pomimo trzech zwycięstw zapewnił sobie tytuł dopiero w ostatniej eliminacji, w wyścigu o Grand Prix USA na torze Watkins Glen.

Trzech kierowców walczyło ambitnie o najwyższe podium w mistrzostwach: Emerson Fitipaldi, Clay Regazzoni i Jody Scheckter.

Czwartym zawodnikiem mistrzostw został nowy talent, Niki Lauda na Ferrari, który wywalczył 9 razy Pole Position w 15 wyścigach.

...

W sezonie 1974 po wycofaniu się Stewarta walka o tytuł mistrza świata miałą przebieg niesłychanie zacięty i wyrównany. Aż trzech kierowców odniosło po 3 zwycięstwa: Fittipaldi (McLaren), Peterson (JPS-Lotus) i Reutemann (Brabham). Za najlepszy samochód sezonu uznano jednak zmodyfikowany model Ferrari 312 B3, który przewyższał inne wozy mocą (485 KM) i szybkością. Pierwszy kierowca zespołu, młody Austriak Lauda, wygrał 2 eliminacje, zaś jego fabryczny kolega, Clay Regazzoni, zwyciężył w GP Niemiec, a w pozostałych eliminacjach dzięki niezawodności samochodu zebrał liczbę punktów wystarczającą do zdobycia tytułu wicemistrza świata. Tytuł mistrzowski przypadł w udziale już po raz drugi Emersonowi Fittipaldi. W wyścigach GP w sezonie 1974 pojawiły się 4 nowe samochody: Lola T 370, Penske PC1, Parnelli VPJ4 i Hesketh 308.

źródło: cyt
 
 
Dodaj do:
Facebook
|
Zakładki Google
|
Delicious
|
Twitter
|
Wykop
 
 

GŁÓWNA :: O AGENCJI :: WSPÓŁPRACA :: FAQ :: KALENDARZ :: KONTAKT